Czym jest hydroizolacja piwnicy?

Problemy z wodą w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę rozpoczyna się od sprawdzenia stanu miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych częściach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Czy hydroizolacja jest niezbędna?

Istotne jest dobre zabezpieczenie dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba mieć na uwadze o wyznaczeniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje szkodliwe działanie związków odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Branża ta wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do najnowszych systemów pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być odpowiednio dobre, gdyż wybranie mało efektywnego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Niezawodne środki, powinny dobrze przylegać do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Jak zapobiegać wilgoci w piwnicy?

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest cieszenie się osuszoną piwnicą.

Najczęściej używane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Polega to na chronieniu  piwnicy  poprzez położenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku wykorzystuje się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko ułamek działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z fachowcami DobreIzolacje z Warszawy, którzy szybko i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy posiada duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także specjalistyczny sprzęt, który umożliwia im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  znaleźć powód zawilgocenia.

Możesz również polubić