DJ czy może zespół na wesele?

Muzyka podczas wesela to jeden z najistotniejszych wyborów jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze kilkanaście lat wstecz oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, jednak dzisiaj coraz częściej zatrudniany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu obiecuje rewelacyjne przyjęcie, pewnie nikt nie chce mieć uroczystości weselnej, na której goście nie tańczą dlatego, że jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Tekst we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Zazwyczaj DJ posiada o wiele większą kolekcję muzyki, którą może na przyjęciu weselnym puścić. Obecnie kiedy posiada się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę na komputerze to ma się możliwość żeby zagrać dosłownie każdy możliwy gatunek muzyczny, artystę oraz kawałek. DJ przeważnie jest atrakcyjniejszą cenowo opcją niż zespół muzyczny, w szczególności dlatego, że pracuje sam. W zespole jest parę osób, w dodatku posiadają instrumenty i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc i cena za nich jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może dalej lecieć. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa muzyków jest jednoznaczna z przerwą w tańcach, a niektóre zespoły planują takie przerwy co kilka piosenek. Cena za DJa bez wątpienia jest różna w zależności od miejscowości, jego doświadczenia oraz popularności. Bez dwóch zdań w Warszawie zobaczymy całkowicie inną cenę niż w mniejszych miastach.

Co daje orkiestra na weselu?

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Takie rozwiązanie często wybiorą pary, które planują na przyjęcie zaprosić więce wiekowych gości. W dawnych czasach abstrakcyjne było zamawianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby po prostu nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że ma ograniczony repertuar to często udaje się go rewelacyjnie dodać w zabawy, jakie zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ choćby bardzo pragnął to nie włączy jednej piosenki w kilku różnych liniach melodycznych. Sporo osób twierdzi także, że wesele jest tak ekscytującym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez zespołu na żywo. Ceny za orkiestrę najczęściej są sporo wyższe niż te, które trzeba zapłacić za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności musicie odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele owszem – jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy czyli Para Młoda musicie się na nim rewelacyjnie bawić. Jeżeli lubicie dzisiejsze wydania utworów i ogromną odmienność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze wesele ma być niesamowicie eleganckie to rewelacyjnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny wybierzecie gdy większa część towarzystwa będzie młoda, a inną kiedy przyjęcie ma być typowo dla najbliższych. Nieważne jest jednak czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to aby repertuar Wam odpowiadał. Dodatkowo obgadajcie z muzykami to czy planujecie gry weselne, czy nie, jeśli tak to jakie. Zawsze nie zapomnijcie też o podpisaniu umowy.

Możesz również polubić