Dlaczego dezynsekcja jest istotna?

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu pojawiły się karaluchy czy też mrówki, to jest to idealny moment aby zastanowić się nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem wpisu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – fachowcy w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Do najpopularniejszych ze sposobów dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczby robaków i tego, jakie owady przebywają w miejscu pracy, fachowcy doradzą najlepszy sposób.

Oprysk

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie insekta, jednak najczęściej wykorzystywany jest do likwidowania karaczanów.

Dezynsekcja żelowa

Coraz większą popularność zyskuje dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą skutecznością i kilkumiesięcznym czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i przy jej stosowaniu nie trzeba się wyprowadzać. Żelowanie wykorzystywane jest przy eliminowaniu karaczanów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest przede wszystkim w dużych lokalach albo na świeżym powietrzu. Przykładowym użyciem tego sposobu są wykonywane co roku opryski na meszki i komary. Jest to też najlepszy sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Gazowanie

Mniej popularne jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych miejsc na minimum tydzień. Ta metoda używana jest w dużych firmach i fabrykach, gdzie przebywa przykładowo mklik mączny a także rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

W zależności od tego jakie owady przebywają w naszym mieszkaniu i który sposób dezynsekcji wykonamy, nasze przygotowania do tej procedury będą inne. Przy każdej dezynsekcji jednak musisz opróżnić szafki, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli zauważysz, że insekty biegają w lokalizacjach z utrudnionym dojściem – odsuń szafy i pozostałe przeszkody. Wyłącz z prądu wszelkie czajniki i ładowarki. Ukryj też, albo zabezpiecz wszelkie akcesoria, które wykorzystujecie na co dzień. 
Jeśli przeprowadzane było zamgławianie albo oprysk – otwórz wszystkie okna, wyczyść precyzyjnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, albo posilasz się.
Pamiętaj, że insektów przybywa w ekspresowym tempie i polecamy rozwiązać problem jak najszybciej. W Warszawie znajdziesz idealną pomoc w obszarze dezynsekcji. 

Możesz również polubić