Garnitury przygotowywane na zamówienie vs. gotowe – podobieństwa i różnice

Garnitur to bardzo ważny element męskiej garderoby. W większości przypadków nie nosi się go na codzień, raczej od święta. Tym bardziej powinno się zadbać by był on prawidłowo skrojony. Wybór właściwego fasonu i klasycznego koloru, pozwoli by podczas używania go od okazji do okazji być pewnym, że zawsze będzie się wyglądać tak jak należy. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i możliwość przygotowywania garniturów na zlecenie. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieci sklepowych czy powierzenie szycia doświadczonemu krawcowi?

Co powinieneś wiedzieć o garniturach szytych na miarę?

Po pierwsze garnitur szyty na miarę jest dokładnie skrojony do postury posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też możliwość do współprodukowannia go od etapu projektu – wybór tkaniny, detale, fason – każdą z tych cech(y) wybiera klient w porozumieniu z krawcem. Indywidualizacja garnituru pozwala na spełnienie często niecodziennych fantazji. Poza szycia(em) od podstaw producent garniturów męskich ma w ofercie także możliwość przerobienia zakupionego w przeszłości garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to kusząca opcja dla panów, których sylwetka uległa zmianie. Tego typu kostium zdaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale należy mieć też na uwadze pewne mankamenty. Czas oczekiwania na wyprodukowanie takiego garnituru trwa często dobrych kilka tygodni. Wszystko zależy od dostępności materiałów, detali i poziomu trudności. To samo dotyczy kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – lepsze czy gorsze od szytych na miarę?

Osoby, które nie mają ochoty czekać na uszycie garnituru mogą skorzystać z gotowych modeli. W tym celu trzeba wybrać się do jednej z sieciówek sprzedających tego typu asortyment, przymierzyć i zakup dokonany. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, najczęściej niższa od kosztu wyprodukowania garnituru od zera. Co więcej znane sieci co jakiś czas ogłaszają promocje. Jest to doskonała okazja by dostać garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów doskonale wiedzą, jak potrafią się różnić męskie sylwetki, stąd stale poszerzająca się gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie się dobrze prezentować w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć problem by trafić coś dla siebie.

Czym różnią się garnitury na miarę od gotowych? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru trzeba podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw każdy facet musi zdecydować indywidualnie. Jeśli potrzebny jest nam garnitur(u) na zaraz i nie za miliony wtedy dobrym pomysłem jest wizyta w sieciówce. W sytuacji kiedy zależy nam na detalach, nic nas nie goni można rozważyć wizytę(cie) u krawca. Nawet pomimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest trochę droższy(a) niż kupno gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Uwzględniając, że taki garnitur może być używany przez lata może to być dobra(ą) inwestycja(ą).

Jest także trzecia droga. Garnitur, który nam odpowiada można zakupić w którejś sieciówce, a potem zamówić jego przeróbkę w salonie krawieckim. Najistotniejsze w tym wszystkim jest, by w garniturze czuć się wygodnie.

Możesz również polubić