Ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku?

Z pewnością za wesele w 2022 roku  zapłacimy więcej. Musisz liczyć się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo czasochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź nasz artykuł żeby wiedzieć ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Bezsprzecznie ceny za ceremonię wesela zależą i od regionu, jak i od jakości wynajmowanego miejsca, pory roku, liczby atrakcji i ilości gości. Oczywiste jest, że koszt ceremonii weselnej na przykładowo 50 gości będzie mniejszy aniżeli koszt ceremonia weselna na 100 osób. Według statystyk w 2021 roku za wesele na mniej więcej 70 gości trzeba było zapłacić mniej więcej 30-50 tysięcy złotych. W 2022 roku musimy doliczyć do tej kwoty przynajmniej 15 proc. więcej. 

Jaki jest koszt wynajęcia sali weselnej w 2022 roku?

Po pierwsze cena sali na wesele zależy od tego w jakim miejscu ją wynajmujemy. Z kolei cena talerzyka na weselu zależy zarówno od liczby zaproszonych, czy też od wybranego menu. Mniej więcej w naszym kraju wynosi od 260 zł do 350 zł, niemniej jednak w wojewódzkich miastach ceny mogą być wyższe. Nie zapominaj, że osobno powinniśmy liczyć rezerwację DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Wesele na 50 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Pandemia koronawirusa pozwoliła nam się przyzwyczaić do wesel z mniejszą liczbą gości. W 2022 roku standardem są imprezy weselne na 40 – 70 osób. Cena takiego wesela to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Jaki jest koszt wesela na 100 osób w 2022 roku?

Jeśli zdecydujesz się na wesele na 100 gości to trzeba się liczyć z poważnymi kosztami. Za takie przyjęcie weselne trzeba zapłacić minimum 60 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fotografa na wesele w 2022 roku?

Cena za wynajęcie fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na imprezę weselną w w 2022 roku? Niemalże identycznie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty na wesele i ślub waha się w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Jaki jest koszt DJ i zespół na wesele w 2022 roku?

Zacznijmy od że koszt za zespół, a za DJ jest inna. Im więcej osób w zespole tym wyższa cena usług. Pisząc konkrety za Dj-a w bieżącym roku zapłacicie około 3-7 tys. zł., natomiast ceny zespołów są wyższe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół weselny grający w 100% na żywo policzy sobie najwięcej. Pamiętaj też, że  z reguły na jednego członka zespołu przypada od 1000  do 1500 złotych.

Ile zapłacimy za dekoracje na wesele w 2022 roku?

Akurat w tym przypadku koszt się często zmienia, ze względu na to, że w większości zależy od tego na jakie kwiaty i dekoracje para młoda się zdecyduję. Gdy zdecydujesz się na żywe kwiaty to najlepszym wyborem będą sezonowe i dostępne lokalnie. Pamiętaj, że sprowadzanie ich ogromnie zwiększy ich koszt. Najwięcej zapłacisz od października do maja, z kolei lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów wzrosły aż trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty i dekoracje wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Fryzjer i kosmetyczka na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjerki  wynosi od 150 do 500 złotych. Zależy to od tego jak długie są włosy, stopnia skomplikowania oraz ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makijaż ślubny to trzeba za niego zapłacić nie mniej niż 200 złotych. Jest to zależne umiejętności i doświadczenia kosmetyczki. Miej w pamięci, że do tej ceny powinno się doliczyć cenę makijażu próbnego. 

Możesz również polubić