Jakie bezpieczne podłoże kupić na plac zabaw?

Wybór bezpiecznego podłoża to jeden z kluczowych punktów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w produkcji coraz to nowszych technologii mających zagwarantować jak wysoki poziom bezpieczeństwa naszym dzieciom. Jednak w dalszym ciągu najbardziej powszechnym materiałem jest piasek. Nie jest on dobrym wyborem, ponieważ trzeba go cyklicznie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej 1 m muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl dostaniesz całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który rekomenduje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest wykonany nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta wzorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na wiele lat ,ponieważ wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana – kreatywne rozwiązanie

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo małych użytkowników. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i odporne na wszelkie zniszczenia.

Maty przerostowe – ekologiczne i naturalne

Proponujemy użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Surowiec, z którego są zrobione pochodzi z recyklingu. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu maty można pielęgnować jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych trudności w czasie używania.

Możesz również polubić