Jakie kwiaty na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że kwiaty są wręczane nie tylko z okazji wesołych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy komunia. Wręcza się je również dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Dużo osób waha się jakie kwiaty powinno się wybrać na tę smutną okoliczność.

Gatunek kwiatów na pogrzeb – jakie powinno się kupić?

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma jednego gatunku kwiatów którą są w szczególności zakazane lub zalecane. Tak naprawę wszystkie rodzaje powinny być użyte w pogrzebowych wiązankach albo wieńcach. Niemniej warto unikać przesadnie jaskrawych lub dziwnych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

W naszej tradycji najczęściej wybieranymi kolorami są czerwienie, biele i różne odcienie kremowego. Ponadto bardzo elegancko prezentują się także fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę wszelkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy jednak pamiętać, aby kompozycje były stonowane.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że wieńce pogrzebowe to najchętniej wybierane kompozycje kwiatowe. Są one dość duże, ponadto są z reguły okrągłe bądź półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż wieńce. Mają one formę specyficznego bukietu. Można je ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Typowe wiązanki mogą być wykonane praktycznie z każdego gatunku kwiatów.