Kiedy sprawdzi się spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj postrzegane jako jedne z najbardziej elegancko zrealizowanych produktów drukarskich. Technika spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a także wielostronnicowe publikacje. Z uwagi na to świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane i ich właściwości

Oprawa spiralna to proces, który spaja ze sobą strony zazwyczaj plastikową lub metalową spiralą – jest ona wsuwana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Szereg firm posiada również przeróżne kolory spirali – by przedmiot był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie wykorzystuje się najczęściej dla dokumentów do 300 stron. Jedną z najciekawszych ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – spiralowanie – świadczą oni wykonywanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Fachowe wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także trwałość.

Jakie są zalety spiralowania?

Przed zamówieniem koncepcji do wydrukowania rzadko myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Głównie skupiamy się na kwestiach wzrokowych, kiedy sprawy techniczne są równie ważne. Gdy postawimy na spiralowanie, będziemy mieć pewność, że wydrukowane strony produktu będą się bez przeszkód obracać, pozostawać na swoim miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i uszkadzać. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba także trzymać na konkretnej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie dlatego jest to jeden z lepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a także zajęcia jak najmniejszej ilości przestrzeni na biurku czy stoliku.

Możesz również polubić