Rolety i żaluzje zewnętrzne – czym różnią się od wewnętrznych? Jakie wybrać?

Na rynku znaleźć możemy coraz więcej rozwiązań jeśli chodzi o akcesoria okienne – nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości Zarówno rolety, jak i żaluzje mają to do siebie, że można bez problemu przebierać w różnorakich modelach i rodzajach, dlatego wszyscy powinni znaleźć roletę lub żaluzję interesującą ich w największym stopniu. Podstawowe pytanie brzmi jednak: czy lepiej wybrać rolety i żaluzje wewnętrzne, czy zewnętrzne? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zapraszamy na porównanie obu rozwiązań.

Rolety i żaluzje – jakie powinny mieć funkcje?

Rolety, żaluzje oraz inne akcesoria wytworzone przez renomowanych producentów takich jak Metrol mogą pełnić różne funkcje. Nade wszystko warto mieć na uwadze regulowanie dostępu do słońca, ale także na przykład kwestie chroniące przed włamaniem. Co więcej, nie można również odmówić tego rodzaju produktom także funkcji czysto estetycznych, ponieważ obecnie mogą występować w wielu różnych opcjach kolorystycznych oraz materiałowych. Można trafić zarówno na rozwiązania klasyczne, jak i nowoczesne, dopasowane do minimalistycznych wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się również chociażby o ekstrawagancki dobór produktów takich, jak żaluzje oraz rolety.

Rolety i żaluzje – wewnętrzne czy zewnętrzne?

Poza kwestią oczywistą, a więc sposobem montażu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne różnią się także zastosowaniem. Kiedy priorytetem jest dla nas tylko i wyłącznie ochrona przed słońcem, świetnym wyborem są rolety wewnętrzne, zaś jeśli potrzebujemy ochrony także przed nadmiernym grzaniem się budynku oraz wymagamy funkcji antywłamaniowej, o wiele bardziej pasującym wyborem będą rolety i żaluzje zewnętrzne. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, takich jak firma Metrol.

Możesz również polubić