Ścieżka kariery stomatologa – jak zostać dentystą?

Dentysta jest fachem nie tylko skomplikowanym, ale i skrajnie odpowiedzialnym. Z tego powodu powinien zaskakiwać nikogo fakt, że ścieżka, która zamienia studenta w fachowca jest niezwykle rozległa, a często i wyboista. Staramy się dzisiaj wytłumaczyć, co należy uczynić oraz jakie studia ukończyć, aby móc działać w tym wymagającym, aczkolwiek nad wyraz satysfakcjonującym fachu, jakim jest dentysta. Bytom, Kraków oraz inne większe lub mniejsze miasta są niekiedy doskonałymi miejscami do rozwoju w tej branży, ukończyć studia oraz uzyskać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie ma innej drogi w celu uzyskania miana dentysty, niż skończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest wiedzieć, że są to jednolite studia magisterskie. Co więcej, każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed wyborem swojej specjalizacji. Tych jest parę i zależą oczywiście od uczelni. Przyszły dentysta może pokusić się chociażby na specjalizację taką jak stomatologia dziecięca lub chirurgia szczękowa. Studia lekarsko-dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od długiego czasu nieprzerwanie cieszą się ogromnym powodzeniem pośród najbardziej zdolnych i ambitnych studentów. 

Co trzeba zrobić po studiach, aby zostać stomatologiem?

Skończenie studiów to jednak dopiero początek drogi do zostania dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły dentysta musi odbyć trwający rok podyplomowy staż, a po jego zakończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający szerokiej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie uprzednio wspomnianego stażu. Trzeba zauważyć, że ów wspomniany staż jest w całości płatny i przeprowadza się go w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, ścieżka do zostania dentystą jest naprawdę długa i wyboista, ale w związku z tym możemy codziennie korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy i posiadają niezwykle szeroką wiedzę i kompetencje. Dziś żadne przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: Eskulap Stomatologia z Bytomia

Możesz również polubić