Z naturą za pan brat – znajdź idealne miejsce na biwak

Lato to okres aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi lepiej smakują w słońcu. Jest to także okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola namiotowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia sielskiego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pewnością biwak, zwłaszcza w gronie bliskich jest świetną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość rzeczy możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które świetnie nadaje się na tego typu wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, okalone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona o wiele niższa niż spanie w hotelach. Pola campingowe często usadowione są na uboczu – to także rzutuje na koszty. Wybierając tego typu miejsca płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem zabawy, ale również może być rozwiązana niewielkim nakładem pieniężnym.

Kto odnajdzie się na polu namiotowym?

Pola namiotowe udostępniają też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Ale dalej jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i wielkich kurortów turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tym miejscu daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym klimacie.

Możesz również polubić